EVLİLİK VE AİLE DANIŞMANLIĞI

Evlilik ve Aile Danışmanlığı, aileyi oluşturan bireylerin birbirleriyle ilişkilerinde yaşanan sorunların çözüme kavuşturulması amacıyla yapılan bir danışmanlık hizmetidir.

Evlilik ve Aile Danışmanlığı hizmetinde öncelikli olarak, eşler arasında yaşanan sorunlar ele alınmaktadır. İlişkiler bağlamında yaşanan sorunların çözümünü, aile içinde yaşanan sorunların diğer aile bireylerine, çocuklara olan etkilerini, eğer varsa ayrılık ve boşanma süreçlerini, bu süreçlerin eşler ve çocuklar üzerindeki etkilerini ve tüm bu sorunların üstesinden gelinmesine yönelik çözüm seçeneklerini kapsamaktadır.

Evlilik ve Aile Danışmanlığı, ilişkilerin temelini oluşturan, duygu yönetimi ve kontrolü, çatışma ve kriz yönetimi, iletişim becerilerini geliştirerek aile içinde yaşanan ilişki sorunlarının çözümlenmesini hedeflemektedir. Evlilikte yaşanan anlaşmazlıklar, iletişimsizlikler, aldatma, cinsel problemler, cinsel isteksizlik, şiddet gibi sorunlar aile danışmanlığı hizmeti içinde çözümlenen sorunlardır.

Sağlıklı bir ilişkiye sahip olan, mutlu anne babaların, sağlıklı ve mutlu çocukları olur.

Anne babaların çocuklarına bırakacakları en değerli miras, mutlu çocukluk anıları, huzurlu ve mutlu bir çatı altında yaşanan güzel anlardır.

İlişkiye yapılan yatırım, kişinin kendisine ve çocuklarının geleceğine yapılan yatırımdır.